Bölgesel Amatör Lig (BAL), 2023-2024 sezonu için merakla beklenen takvim açıklandı. Bu sezon, 12 farklı grupta oynanacak olan BAL, Türkiye’nin dört bir yanından gelen futbol takımlarını ağırlayacak. Her bir grupta 13-14 takım mücadele edecek ve grup liderleri, 3. Lig’e doğrudan yükselme hakkı kazanacak.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2023-2024 sezonu Bölgesel Amatör Lig (BAL) grupları belli olurken, temsilcimiz Vangölü Spor 9’ncu grupta yer alacak.

14-15 Ekim 2023 tarihinden itibaren başlayacak olan ve 12 gruptan oluşan 2023 -2024 sezonu Bölgesel Amatör ( BAL) Ligi 3 grup 13’lü , 6 grup 14’lü, 2 grup 15’li ve 1 grup 16′ tan oluşurken, 79 ilden 169 takımın katılacağı açıklandı.

Futbolseverlerin heyecanla beklediği BAL, yerel kulüplerin rekabetini ve yeteneklerini sahaya yansıttığı bir platform olarak dikkat çekiyor.

Bu sezonun öne çıkan özelliklerinden biri de her bir gruptan çıkan liderlerin 3. Lig’e yükselme şansını elde edecek olmaları.

12 ayrı grupta mücadele edecek takımlar, hem bölgesel hem de ulusal arenada kendilerini gösterme fırsatı yakalayacak. BAL, futbolun temelini oluşturan amatör kulüplerin bir araya gelerek rekabet ettiği ve sporun geniş kitlelere yayıldığı önemli bir aşama olarak öne çıkıyor.

Takvim açıklamasının ardından kulüpler, hazırlıklarını hızlandırarak sezonun startını beklemeye başladı. Futbolun coşkusunu ve rekabetini bir araya getiren BAL, sporseverlere yine unutulmaz anlar sunmaya hazırlanıyor. Sezonun başlamasıyla birlikte yerel sahalarda yükselen çekişme ve heyecan, futbolseverleri bekliyor olacak.

“VAN 9’NCU GRUP’TA”
Van’ı Bölgesel Amatör Lig’de temsil edecek olan Vangölü Spor’un Bölgesel Amatör Liginde 9’ncu grup’taki rakipleri ise şöyle;
 

VAN  (VANGÖLÜ SPORTİF FAALİYETLER KULÜBÜ)

DİYARBAKIR

MARDİN

BATMAN

MUŞ

BİTLİS

SİİRT

ŞIRNAK

HAKKARİ